Dzisiaj mało było słoneczka, chłodem powiało, deszcz i grad nas też nie ominął.
Nie chciało mi się iść na spacer przy takiej zmiennej aurze ale w domku próżnować też nie mogłam.
Pomysłów mi nie zabrakło.
Zaczęłam nową robótkę, chcę się nią pochwalić.
Z takich elementów powstanie tunika.
Pierwsze elementy połączone.
A tyle udało mi się zrobić.
Krótki opis wykonania jednego motywu.
Zrobiłam 8 oczek łańcuszka i zamknęłam w kółko oczkiem ścisłym.
Następnie 3 oczka łańcuszka zamiast pierwszego słupka raz nawijanego.
W kółku ma być 18 słupków razem z łańcuszkiem zastępującym pierwszy słupek. Kolejne okrążenie rozpoczynam 5 oczkami łańcuszka. W każdy słupek wbijam słupek raz nawijany i przerabiam 2 oczka łańcuszka. Powstaje 18 krateczek.
Każde okrążenie kończę oczkiem ścisłym.
W każdej kratce poprzedniego okrążenia robię / półsłupek, 3 oczka łańcuszka, półsłupek / tak do zakończenia okrążenia.
Kolejne okrążenie rozpoczynam 8 oczkami łańcuszka, wkłuwam słupek raz nawijany w oczko między dwoma półsłupkami przylegającymi w poprzednim rzędzie, / 5 oczek łańcuszka, słupek w słupek poprzedniego rzędu / i tak aż do zakończenia okrążenia. Okrążenie kończę oczkiem ścisłym wkłutym w 3 oczko łańcuszka /z 8 oczek rozpoczynających to okrążenie /.
Do przedostatniego okrążenia przechodzę oczkiem ścisłym i robię 3 oczka łańcuszka i 4 słupki raz nawijane, przerobione razem u góry, powstaje mały trójkącik ze słupków i łańcuszka z 3 oczek, który zastępuje pierwszy słupek z grupy tworzącej 5 słupków / widoczne na zdjęciu /, dalej 5 oczek łańcuszka i w kolejnej kratce grupa 5 słupków u góry razem złączonych, tak do końca okrążenia. Okrążenie kończę łącząc oczkiem ścisłym szczyt grupy słupków.
Ostatnie okrążenie: na łukach z 5 oczek łańcuszka poprzedniego rzędu robię 2 półsłupki, 3 oczka łańcuszka, 2 półsłupki i tak do zakończenia okrążenia.
Kolejne motywy robię tak samo, tylko robię łączenia elementów.
Tyle udało mi się już zrobić